Duna: Impérium

Dune: Imperium

Podrobnosti
Počet hráčů:
Herní doba:
60-120 min.
více méně
Doporučený věk:
Původní vydavatel:
Český vydavatel:
Rok vydání původní verze:
Datum vydání české verze:

Duna: Imperium je hra, která se inspiruje prvky a postavami z odkazu Duny, a to jak novým filmem od Legendary Pictures, tak zásadní literární sérií Franka Herberta, Briana Herberta a Kevina J. Andersona.

Jako vůdce jednoho z velkých rodů Landsraadu pozvedněte svůj prapor a shromážděte své síly a špehy. Blíží se válka a v centru konfliktu je Arrakis - Duna, pouštní planeta.

Duna: Imperium využívá deck-building, který tradiční umisťování dělníků doplňuje o skryté informace.

Začínáte s unikátní kartou vůdce a také s balíčkem, který je totožný s balíčky vašich soupeřů. Jak získáváte karty a sestavujete svůj balíček, vaše volby určují vaše silné a slabé stránky. Karty vám umožňují posílat své agenty na určitá místa na herním plánu, takže to, jak se váš balíček vyvíjí, ovlivňuje vaši strategii. Můžete se stát vojensky silnějšími, schopnými nasadit více jednotek než vaši soupeři. Nebo můžete získat karty, které vám poskytnou výhodu u čtyř politických frakcí zastoupených ve hře: Císaře, Kosmického cechu, Bene Gesserit a Fremenů.

Na rozdíl od mnoha jiných deck-buildingových her neodehrajete celou svou ruku v jednom tahu. Namísto toho si na začátku každého kola dobíráte karty a střídáte se s ostatními hráči, přičemž vždy provedete jeden tah agenta (zahráním jedné karty pošlete jednoho ze svých agentů na herní plán). Když jste na tahu a nemáte již žádné další agenty, které byste mohli umístit, provedete tah Odhalení a odkryjete zbytek svých karet, které vám poskytnou Přesvědčování a Meče. Přesvědčování slouží k získání dalších karet a Meče pomáhají vašim jednotkám bojovat o odměny aktuálního kola, jak je uvedeno na odhalené kartě konfliktu.

Porazte své soupeře v boji, chytře se orientujte v politických frakcích a získávejte cenné karty. Koření musí proudit, abyste dovedli svůj rod k vítězství!

zobrazit více zobrazit méně

Ano, i hra Uprising odvozená z Duny: Impérium vyjde v češtině

Rexhry přichází s nejméně překvapivou zprávou v historii.

Vyšla nová hra tvůrce Duna: Impérium a Břink! – Wild Tiled West

Divoký západ se potkává se zvířátky a tetrisem.

Chystá se pokračování hry Duna: Impérium, které bude kompatibilní s dosavadními produkty

Stejný základ s novými prvky a větším důrazem na aktuální filmy.

Druhé rozšíření pro hru Duna: Impérium je konečně tady. Budete si v něm zahrávat s genetikou

Jedna z nejlepších adaptací výtečného sci-fi Duna je zase o kus komplexnější.

Nejnovější články