Jak hodnotíme

Na ZeStolu.cz nepoužíváme klasické číselné hodnocení. Místo toho se občas setkáte s označením, kterým dáváme vyniknout hrám, které jsou zcela výjimečné a vystupují z řady ostatních titulů. Ať už v dobrém slova smyslu, nebo v tom špatném.

Pokud hra nedostane žádnou z medailí, znamená to, že je buď nadprůměrná, průměrná, nebo podprůměrná. Není však naprostou peckou, kterou by měl mít každý bez ohledu na své herní preference, nebo naopak tak špatnou hrou, že byste se jí měli obloukem vyhnout. Verdikt recenze vám napoví a text recenze podrobně vysvětlí, jaká taková hra ve skutečnosti je.

Zásah!

Hra, která si od nás vysloužila medaili Zásah!, je klenotem mezi deskovými hrami a zaručujeme se, že jen tak nepůjde ze stolu. Taková hra buď přináší něco zcela neokoukaného a inovativního, čímž má potenciál nastolit nový trend a bude příkladem pro další autory, nebo jednoduše všechny její součásti do sebe perfektně zapadnou a chybky byste na ní hledali jen mikroskopem, přičemž byste pravděpodobně nic nenašli. Na hry oceněné medailí Zásah! nezapomenete za pár měsíců, ani za pár let.

Vedle!

Abychom hře udělili medaili Vedle!, musí zásadně, na plné čáře zklamat. Taková hra je sotva funkční, její systémy vzájemně nespolupracují, je nedodělaná, neotestovaná, jen horko těžko pochopíte její pravidla, a hlavně se u ní nebudete ani trochu bavit. Hry s medailí Vedle! budou pro většinu hráčů naprostou ztrátou času a peněz, a proto musí okamžitě pryč ze stolu, či ještě lépe se jeho desky vůbec nikdy nedotknout.

Nejnovější články