Hostina pro Ódina

A Feast for Odin

Podrobnosti
Počet hráčů:
Herní doba:
30-120 min.
více méně
Doporučený věk:
Ilustrátoři:
Původní vydavatel:
Český vydavatel:
Rok vydání původní verze:
Datum vydání české verze:
Ocenění:

Hostina pro Ódina je komplexní strategická hra od legendárního Uwe Rosenberga a zároveň jeho zatím nejlépe hodnocený titul. Tentokrát se ocitneme mezi Vikingy. Hráči budou lovit, shromažďovat zásoby, zpracovávat je, stavět budovy a lodě, objevovat nová území a provádět nájezdy. To vše proto, aby získali co nejvíce vítězných bodů.

Ve hře Hostina pro Ódina budete podnikat nájezdy a objevovat nová území. Vyzkoušíte si také jejich každodenní činnosti: získávání a zpracování zboží, abyste dosáhli finančně zajištěného postavení ve společnosti. Nakonec zvítězí hráč, jehož majetek dosáhl nejvyšší hodnoty.

Hra nabízí nepřeberné množství cest k vítězství s řadou rizik vyvážených odměnou. Významnou část strategie tvoří vaše domovská deska, která má neuvěřitelných 86 polí. Hlavní částí hry je, že se tato pole snažíte zakrýt různými dílky, abyste minimalizovali záporné body. Stejně tak dlouhý dům a ostrovní kolonie mohou nabídnout velké odměny, ale přinášejí své vlastní postihy.

Každý rok začíná přípravou, následuje rozmístění dělníků a pak plnění požadavků vaší hostiny. V prvním tahu můžete umístit Vikingy na jedno z neuvěřitelných 61 různých polí. Pole jsou uspořádána do sloupců a každý další sloupec vyžaduje více Vikingů. Nabízí ale o to lepší odměnu. S přibývajícími tahy možností ubývá.

Na konci každého kola budete muset naplnit hodovní stůl jídlem. Budete mít také možnost položit cenné zelené a modré zboží do své hlavní síně. Konfigurace těchto dílků musí splňovat určité požadavky, ale vaším hlavním cílem je jednak zakrýt řadu ikon mincí, abyste zvýšili svůj příjem, a zároveň jinak obklopit předtištěné ikony, abyste získali odměnu.

Rozšířené vydání navíc nově obsahuje herní plán pro dva hráče a obě malá rozšíření: Ostrovy a Sklizeň.

Minirozšíření Ostrovy přináší další ostrovy a více variability a možností do každé partie. Nové ostrovy navíc nabízí nový herní bonus.

Minirozšíření Sklizeň přináší proměnlivé možnosti sklizně pro každou partii hry, žetony surovin pro sklizeň, nové druhy zboží a také zrychlenou variantu hry na šest kol.

Hra obsahuje také rozsáhlý almanach popisující historické reálie některých herních prvků, které ve hře najdete. Najdete v něm i rejstřík osobností, předmětů a zvyklostí vikingů.

zobrazit více zobrazit méně