Poklidný a hravý konec roku přeje ZeStolu.cz

Bavte se a rivalitu projevujte jen ve hrách.

ZeStolu.cz vám přeje šťastné a hravé Vánoce

Spoustu tvrdých, hranatých dárků pod stromečkem!

Sváteční režim na ZeStolu.cz

S koncem roku na chviličku zvolníme, ale hned se vrátíme v plné síle.

Konec vypáleným očím! Web ZeStolu.cz má nově tmavý režim

Konečně nás můžete číst pohodlně i v noci.

Vítejte na webu ZeStolu.cz – finální destinaci příznivců deskovek, wargamingu a RPG

Jsme live a musíme se pochlubit, co je u nás k vidění.

Konec soutěže o deskovky This War of Mine a vyhodnocení ankety

Od minulého úterý jste se mohli zúčastnit naší soutěže o čtyři kousky výborné deskové hry This War of Mine. Jediné, co jste pro zařazení do slosování museli udělat, bylo odpovědět na pět anketních otázek, ve kterých jste rozhodovali, jak byste se zachovali v těžkých situacích inspirovaných událostmi deskovky a její počítačové předlohy. V článku zjistíte, jaké byly nejčastější odpovědi.

Soutěžíme o deskovky This War of Mine. Jak byste se v těžkých situacích zachovali vy?

Stolní hra This War of Mine sice není žádná novinka, ale protože jde o výbornou adaptaci (viz naše recenze) a někdo v 11 Bit Studios nás má vážně rád, doputovaly k nám z předalekého Polska čtyři voňavé kousky. A i když tuto hru milujeme, nebudeme skrblíci a pošleme ji dál mezi vás. Nechceme po vás žádné znalosti, jen nám povězte, jak byste se zachovali v extrémních situacích, které nastíníme níže.

Vyhrajte stolní hru Rivalové

Žánr závodů platí v deskovkách za outsidera, nicméně občas se objeví tituly, které stojí za pozornost. Jedním z nich je i podzimní novinka Rivalové od vydavatelství Mindok. Hra v sobě snoubí jak napínavé závodění, tak i sázení na vítěze. A i když svou nenáročností cílí spíš do rodinných kruhů, své si užije i parta zkušených hráčů. Více o hře se dozvíte v povedené videorecenzi Petra Vojtěcha.

Vyhrajte stolní hru Anachrony

Podzimní sezóna je v plném proudu, což znamená, že se na nás zleva zprava valí jedna velká hra za druhou. Mezi ty největší (podle rozměrů krabice úplně největší) patří novinka od Albi zvaná Anachrony. Jde o náročnou hru pro zkušené hráče, kteří se nezaleknou delší herní doby a spousty strategických možností, mezi které patří i práce s časem.

Vyhrajte stolní hru Sid Meier‘s Civilization: Nový úsvit

Blackfire nám, nadšencům do videoher a jejich stolním adaptacím, čas od času udělá velkou radost. Jen si vzpomeňte na skvělé deskovky DOOM, XCOM, letošní Fallout, nebo osm let starou Civilizaci. Vydavatel Fantasy Flight Games se v případě poslední jmenované rozhodl, že je na čase skončit s jejím dotiskováním a připravil úplně novou verzi. Na náš trh se v těchto dnech dostává česká edice Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit, která se inspirovala aktuálním šestým dílem počítačové série. Čtvercovou síť střídají hexy, vládci jsou zastoupení karikaturami.