Ve hře Na křídlech budete představovat nadšené ornitology, pozorovatele ptactva, badatele a sběratele, snažící se přilákat do své voliéry co nejúžasnější ptačí exempláře. Voliéra zahrnuje tři různé biotopy a každý pták pomůže rozvinout vaši ptačí zoo v určité oblasti: shánění potravy, snášení vajec a získávání nových přírůstků do voliéry. Vítězem hry se stane hráč, jemuž se podaří získat nejvíce bodů. Body lze získat za zajímavé ptáky ve sbírce, plněním různých úkolů vyhodnocovaných během hry i na jejím konci, za snůšku vajec, akumulovanou potravu a kořist.

zobrazit více zobrazit méně
Nic tady není

Kolik se prodalo her Na křídlech a Scythe? Studio Stonemeier Games se pochlubilo astronomickými čísly

Nahlédněte pod pokličku a do účetnictví vydavatelství Stonemaier Games.

Sledujte BoardGame Club #36 s Filipem Kráčmarem o Stateře

Jak se rodila chystaná česká deskovka, která využívá funkční váhy?

Vánočního výprodeje na Steamu se účastní i zástup deskovek

Je libo Root, Sagrada či Duchové ostrova za pár kaček?

Loňská stolní hitovka Na křídlech se brzy objeví na počítačích a Switchi

Wingspan, v českých končinách známý jako Na křídlech, je překvapivý hit loňského roku. Na veletrhu stolních her v Essenu se po něm jen zaprášilo a náklad české verze zmizel z obchodů mnohem dřív, než jste si ho stihli pořídit pod vánoční stromeček. Netrvalo dlouho a vydavatelství Stonemaier Games pověřilo polské studio Monster Couch vytvořením digitální verze, která vyjde během jara.

20 letošních stolních her, které by vás rozhodně neměly minout

Rok od roku je to s trhem stolních her horší a horší. Tedy lepší a lepší. Záleží na úhlu pohledu, zda vás neustálý příval novinek těší, nebo zda vaše peněženka pláče, zatímco ani nemáte čas si to všechno zahrát. Vycházejí skvělé hry, nadprůměrné, ale i průměrné, a pokud v deskovkách neležíte od rána do večera a rádi byste si s blížícím se koncem roku pořídili jeden z letošních klenotů, tak by vám mohl přijít vhod následující výběr.

Na křídlech – videorecenze skvělé ornitologické deskovky

Být volný jako pták, po tom alespoň jednou zatoužil snad každý. No jo, ale ne každému opeřenci je souzeno křižovat oblohu. Někteří skončí ve voliéře u zvídavých ornitologů. Ale nebojte, deskovka Na křídlech není ani náhodou zlá, ptactvo spíš oslavuje, než aby ho omezovala. A daří se jí to skvěle. Nevěříte? Tak se koukněte na další videorecenzi.

Italienis

tahle hra je především krásná. Obsahuje velké množství karet s ptáčky, takže se nestane, že byste po několika hrách otáčeli stále ty stejné. Navíc ke hře vyrobená aplikace, díky níž si můžete i poslechnout zpěv konkrétních ptáků, a zajímavosti o ptácích přímo na kartách, dodávají hře až naučný rozměr. Nicméně po několik zahráních pochopíte systém a hra se celkem opakuje. Do hodiny máte hotovo. Navíc to, že v jednom kole lze udělat jen jednu akci, která většinou spustí maximálně pár efektů, kdy si třeba vezmete nějakou potravu, nebo zasunete kartu, budí trošku dojem nudy. Navíc v podstatě nedochází k interakci mezi hráči a ani moc nezáleží na tom, co ostatní hráči dělají (pokud vám tedy nevezmou potravu, nebo kartu, co jste chtěli), takže ani nemusíte moc sledovat průběh hry. Každopádně všechno na této hře je roztomilé. Karty s kreslenými ptáky, ptačí krmítko, kterým se prohazují kostky s potravou, možnost pustit si zpěv ptáka. Každopádně pro náročnější hráče je to spíš "druhá hra" (to znamená, že zrovna dohrajete něco složitého, jako je Golem nebo Mars, a chcete si dát oddechovku). Pro začátečníky supr.

ales.smutny

patrik-hajda

almachtung

Nejnovější články