Krvavý trůn

Oriflamme

Podrobnosti
Počet hráčů:
Herní doba:
15-30 min.
více méně
Doporučený věk:
Ilustrátoři:
Původní vydavatel:
Český vydavatel:
Rok vydání původní verze:
Datum vydání české verze:
Ocenění:


Krvavý trůn je karetní hra plná šalby a intrik. Hráči se zhostí role rodů, které se pokoušejí obsadit uprázdněný trůn. Aby toho dosáhli, budou vykládat karty představující intriky nebo služebníky. Karty však lze ponechat v utajení a vystavit tak protivníky záludné lsti.
 
Hra Krvavý trůn má jednoduchá pravidla, přesto se jedná o velmi zajímavou strategii, která právem získala prestižní ocenění "Francouzská hra roku 2020". 
 
Partie Krvavého trůnu trvá šest kol. V každém kole se střídají fáze vykládání a fáze vyhodnocení. Ve fázi vykládání musí každý hráč vyložit jednu ze svých sedmi karet do lícem dolů tzv. řady intrik, a to buď na její začátek, konec, nebo přes svoji již vyloženou kartu. Ve fázi vyhodnocení se pak hráči postupně rozhodují, jestli kartu otočit a vyhodnotit její efekt (každá karta má unikátní efekt), nebo ji ponechat skrytou a sbírat za ni body vlivu. Některé efekty však mohou jiné karty vyřadit apod. Cílem je nasbírat v průběhu hry nejvíce bodů vlivu.
50 karet rodů, 70 žetonů vlivu, žeton směru hry a žeton začínajícího hráče. A samozřejmě pravidla v českém a slovenském jazyce.  
 

zobrazit více zobrazit méně
Nic tady není
Nic tady není

ales.smutny

Nejnovější články