Ethnos od autora hry Blitzkrieg! se vrací. Tentokrát v archeologickém kabátci a pod novým názvem
Novinka zdroj: Space Cowboys

Ethnos od autora hry Blitzkrieg! se vrací. Tentokrát v archeologickém kabátci a pod novým názvem

27. 2. 2023 14:14 | Deskovky | autor: Ondřej Partl |

Fantasy strategická deskovka se sbíráním sad, Ethnos, byla v době svého vydání (i v češtině) možná až zbytečně přehlížená. Přitom se rozhodně nejedná o špatný zážitek, který se v portfoliu známého Paola Moriho (Caesar!, Libertalia: Piráti Vzduchomoří, Bliztkrieg!) rozhodně neztratí. Pokud jste ho přehlédli, tak to vlastně tolik nevadí, protože v jistém slova smyslu hra dostane další šanci. Jenom se tomu stane v nové verzi v jiném kabátci a pod novým jménem Archeos Society.

Opět budete sbírat karty, které následně v sadách vykládáte a získáváte tím žetony do oblastí na herní desce. A když budete mít v těchto oblastech největší počet žetonů, dostanete na konci hry odpovídající počet bodů. Do toho ale také promluví jedinečné schopnosti různých vyložených karet a další možnosti sběru bodů, a to na základě toho, za koho hrajete.

Archeos Society zdroj: BoardGameGeek

Nejvýraznější změnou, tedy kromě názvu, je tak změna prostředí. Zatímco Ethnos přinášel zcela typické fantasy zasazení a s ním spojený doprovodný vizuál, tak v Archeos Society se ponoříte do světa archeologie. To znamená, že hráči nebudou hrát za jednu z fantasy ras, ale složí tým archeologů, kteří se vrhnou do prozkoumávání různých míst a vykopávek, v nichž se snaží nalézt důležité objevy. A už z přebalu hry je jasné, že se zde půjde hodně dobrodružnou cestou, trochu ve stylu Indiany Jonese.

Jestli dojde i na nějaké novinky přímo v rámci hraní, to se zatím neví. Nicméně už nyní je jisté, že o vydání se postará společnost Space Cowboys, která tedy přebírá otěže od CMON, jež vydalo původní hru (česky od Rexher).

Archeos Society vyjde v červnu 2023. Cena zatím oznámená nebyla. Na BoardGameGeeku se ale můžete ptát na různé otázky, které vám budou zodpovězeny během května. V tomto měsíci by také mělo dojít na zveřejnění dodatečných informací.

Nejnovější články