Frontier Cup herny Rubikon je oficiálním kvalifikačním turnajem do světového šampionátu ve Warhammeru
Novinka zdroj: Warhammer Community

Frontier Cup herny Rubikon je oficiálním kvalifikačním turnajem do světového šampionátu ve Warhammeru

10. 3. 2023 12:15 | Wargaming | autor: Patrik Hajda |

Společnost Games Workshop již v prvním týdnu letošního roku oznámila světový šampionát ve Warhammeru, konkrétně ve hrách Warhammer 40,000, Warhammer Age of Sigmar, Warhammer 40,000: Kill Team a Warhammer Underworlds.

Pro hráče z České republiky a Slovenska bylo vždy komplikované se na něco takového kvalifikovat, protože to znamenalo účastnit se oficiálních turnajů v jiných zemích. Letos to ale máme přece jen jednodušší.

Herně Rubikon, respektive za ní stojící společnosti Gamemat.eu se totiž podařilo vyjednat, aby se jí pořádaný turnaj Frontier Cup ve Warhammeru 40,000 stal oficiálním kvalifikačním turnajem do zmíněného světového šampionátu. Z Frontier Cupu může postoupit pět hráčů z vítězného týmu a jeden nejlepší český či slovenský hráč obecně.

Společnost Gamemat.eu navíc poskytne dotaci na cestu do Ameriky vítěznému týmu ve výši 500 eur (12 tisíc korun) a vítěznému hráči ve výši 100 eur (2 300 korun). Pořadatelé zároveň věří, že s rostoucí popularitou těchto turnajů budou v budoucnu schopní výherce sponzorovat ještě většími částkami.

Kvalifikační Frontier Cup se uskuteční letos 20. a 21. května v Card Casino v Bratislavě. Světový šampionát ve Warhammeru se pak uskuteční letos na podzim, konkrétně 16. až 19. listopadu v Atlantě ve státě Georgie.

Nejnovější články