Výtečné frenetické pouštění draků ve hře Kites vyjde v češtině jako Drakiáda
Novinka zdroj: Tlama Games

Výtečné frenetické pouštění draků ve hře Kites vyjde v češtině jako Drakiáda

13. 3. 2023 9:29 | Deskovky | autor: Ondřej Partl |

Zrovna v posledním BoardGame Clubu si Patrik povzdechl nad tím, že hra Kites, kterou si přivezl z loňského Essenu, je v podstatě k nedostání, takže si její brilantnost a neskutečnou zábavnost nikdo nemůže pořádně užít. Avšak to se psal minulý týden, během kterého Patrik nevěděl jednu klíčovou informaci, kterou dnes zveřejňuje vydavatelství TLAMA games: Kites letos vyjdou v češtině pod názvem Drakiáda: Čas letí!

Co je tento projekt Kevina Hamana zač a proč patří k tomu nejlepšímu, co Patrik nejen v minulém roce hrál? To nejlépe a nejpodrobněji zjistíte v jeho nadšené recenzi. Přečtení takové recenze samozřejmě vyžaduje větší penzum času, tudíž pokud ho aktuálně nemáte, tak v krátkosti.

Titul je realtimovou party hrou, ve které se zabaví 2 až 6 hráčů. Navíc se jedná o vhodnou volbu do rodin, jelikož titul zvládnou i lehce odrostlejší děti. Všeobecně ale padne do hledáčku každého, kdo na podzim vždycky rád pouštěl či stále pouští draky. Budete se totiž společnými silami snažit o to, abyste právě tyto draky udrželi ve vzduchu. A důležité je, že draci jsou ve hře zastoupení 6 barevnými přesýpacími hodinami.

Princip je poté jednoduchý. Ve svém tahu vždy musíte zahrát ze své ruky kartu, abyste obrátili hodiny (draka) příslušné barvy a následně si z balíčku doberete novou kartu. Ze začátku sice bude ve vzduchu drak pouze jeden (bílý), jehož hodiny lze přetáčet jakoukoliv kartou, ale postupně se postaví i další hodiny, což vyžaduje rychlou rozvahu a dobré tempo. Hráči se pak stanou vítězi ve chvíli, kdy úspěšně zahrají všechny karty za předpokladu, že se jim žádné hodiny úplně nepřesypou.

Drakiáda: Čas letí je svižná záležitost, která vám zabere povětšinou pouhých 10 minut. Navíc si ji lze ozvláštnit třemi výzvovými moduly (použít lze i všechny tři najednou). V jednom do hry přibude bouřka, která otáčí všechny hodiny naráz. V dalším se na obloze objeví letadla, která hráčům komplikují domluvu jejich umlčením. No a snad každý, kdo kdy pouštěl draka, ví, že zamotané lanko dokáže vaše plány znepříjemnit. Proto po jeho zahrání všichni hráči pošlou po jedné kartě svým sousedům po levici a pravici.

Drakiáda: Čas letí vyjde během května. V balení kromě komponent naleznete slovenská a česká pravidla, která si můžete už nyní přečíst na kartě hry. Herní materiál je jazykově nezávislý. Hra bude stát kolem pětistovky.

Nejnovější články