Máte námět či připomínku? Napište nám
Rozšíření pro karetní Válku o prsten vyjde v češtině, dorazil dotisk Odhodlaných a další novinky české scény
Novinka zdroj: Ares Games

Rozšíření pro karetní Válku o prsten vyjde v češtině, dorazil dotisk Odhodlaných a další novinky české scény

22. 5. 2023 14:51 | Deskovky | autor: Ondřej Partl |

Další víkend utekl jako voda, což znamená, že je opět čas na téměř tradiční rychlé shrnutí toho, co v uplynulých dnech oznámila či představila různá česká vydavatelství. Opět toho nebylo vyloženě málo a třeba fanoušci Středozemě by mohli být více než nadšení.

Válka o Prsten: Karetní hra – Proti Stínu

War of the Ring – Against the Shadow zdroj: Ares Games

Rexhry jen několik dní po oficiálním ohlášení prozradili, že se tuzemští hráči mohou těšit na překlad chystaného rozšíření Againts the Shadow pro karetní Válku o prsten. Jestli vás původní oznámení minulo, tak expanze do hry přináší možnost hrát v sólu či v kooperaci, kdy se v roli Svobodných národů postavíte silám Stínu, které ovládá samotná hra novým balíčkem 60 karet.

Rozšíření ve světě vyjde někdy během září. Rexhry na překladu již brzy začnou pracovat, tudíž lokalizovaná verze by snad také měla vyjít ještě během letošního roku.

Pojďme se učit, Korál a Moje kavárnička

Korál zdroj: Blackfire Moje kavárnička zdroj: Blackfire

Když poté nahlédneme pod pokličku společnosti Blackfire, tak zjistíme, že vydavatel oznámil celkem tři nové hry a jednu připomněl. První dva tituly jsou určené především pro menší školáky, jelikož se jedná o další finské edukativní kousky: Pojďme se učit – Dovednost a Pojďme se učit – Školní den. Oba prozkouší základní znalosti a dovednosti, kdy do akce se zapojí nejen mozek, ale také tělo při různých cvicích. Oba projekty již zamířily do tisku a na pulty by měly dorazit na podzim tohoto roku.

A i třetí hra je určená spíše do rodinného kruhu. Jmenuje se Korál, vymyslel ji Tangi Tabuteau (jeho prvotina) a nabízí kooperačně-kompetitivní zážitek, ve kterém hráči postupně vytvářejí 3D korálový útes a zároveň se snaží své rostliny na něj umisťovat tak, aby byly co nejblíže jeho vrcholu a přitom úspěšně blokovali nejlepší místa soupeři. Kdybyste se ale s ostatními nechtěli předhánět, ve hře je dostupná i sólová výzva. Opět platí, že česká verze vyjde během letošního roku.

Nakonec je tu deskovka Moje kavárnička, která navzdory názvu nemá mnoho společného s Mojí knihovničkou. Jedná se o deskovku od korejského studia Korea Boardgames, od nějž Blackfire chystá již Lovce relikvií a Moje kavárnička bude tak rozšířením spolupráce. Ve hře budete sbírat ingredience, abyste včas splnili objednávky zákazníků a nedostali záporné body za zdržování. Hra je již přeložená a míří do výroby.

Dotisk Odhodlaní: Normandie a spuštění předobjednávek pro Příšeří a Příští stanice Londýn

Odhodlaní: Normandie zdroj: Archiv

No a zapomenout se nesmí ani na Mindok, který má pozitivní zprávu pro příznivce válečných konfliktů. Do obchodů se navrátili Odhodlaní: Normandie, což je vtahující dvojkovka, jejíž kvality si můžete připomenout třeba ve starší videorecenzi Petra Vojtěcha.

Zároveň společnost spustila předobjednávky pro dvojici rodinných titulů – Příšeří: Hrdinům vstup zakázán a Příští stanice Londýn. V prvním se pokusíte coby příšerky ubránit své území před dotěrnými hrdiny, zatímco v druhé zkusíte vytvořit rozlehlou železniční síť metra v hlavním městě Británie. Obě hry mají společné, že do obchodů dorazí ve stejný den, tedy 29. června.

Nejnovější články