Oblíbené Takenoko se rozšíří o roll & write verzi Takenokolor, v níž házíte fixkami
Novinka zdroj: Bombyx

Oblíbené Takenoko se rozšíří o roll & write verzi Takenokolor, v níž házíte fixkami

14. 2. 2024 15:00 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Hra Takenoko od známého designéra Antoinea Bauzy je s námi již dlouhých 13 let a díky českému překladu nejen základu, ale i rozšíření Panďátka si i u nás našla spoustu fanoušků. Doba ale pokročila a dnes frčí jiné trendy, konkrétně zakreslovací hry, které vznikají jak úplně nové, tak odvozené od starších her, což je i případ Takenoka.

Zakreslovací novinka nese chytrý název Takenokolor a tematicky se toho mnoho nemění. Opět se v roli zahradníka budete starat o bambusovou zahradu a snažit se splnit požadavky náročných pand. Jen si to tentokrát vyžádá barevné fixy.

Ty přitom nejsou úplně obyčejné, jelikož s nimi budete ve hře nejen kreslit, ale i házet. Mají na sobě speciální nástavec fungující jako šestistěnná kostka, kde každá strana zobrazuje jiný symbol. Jeden hráč na začátku tahu všemi fixkami hodí a pak si je všichni u stolu postupně rozeberou.

Nakonec už stačí jen zakreslit si na svůj list papíru další díl bambusu v barvě a tvaru vybrané fixky. Do bodování promluví ještě tvorba zavlažovacích jam, přivábené rybky a berušky.

Jelikož je hra pravidlově uzpůsobená hráčům už od 6 let věku, nepůjde o nic vyloženě složitého. Usednout k ní můžete ve dvou, třech a čtyřech a dohráno byste měli mít za 20 minut.

I na Takenokolor dělá Antoine Bauza, kterému ale tentokrát vypomohl ještě Corentin Lebrant. Spolu se sešli už u Panďátek, Draftosaura a chystaných Dead Cells. Hry se dočkáme v červnu a osobně bych byl překvapený, kdyby nebyla v plánu česká lokalizace.

Nejnovější články