Máte námět či připomínku? Napište nám
Albi doplňuje sklady novinkou Vaalbara, další únikovkou, detektivkou a novým Unmatched
Novinka zdroj: Albi

Albi doplňuje sklady novinkou Vaalbara, další únikovkou, detektivkou a novým Unmatched

19. 5. 2023 9:17 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Ve vydavatelství Albi se v posledních dnech sešlo hned několik novinek, které mají šanci zaujmout širokou škálu hráčů. Tři ze čtyř novinek spadají do zavedených sérií, zatímco ta poslední se neopírá o žádné slavné jméno.

Detektivka – Smrt neobelstíš

Detektivka: Smrt neobelstíš zdroj: Albi Detektivka: Smrt neobelstíš zdroj: Albi

Série nazvaná jednoduše Detektivka je založená na práci se skrytými informacemi, přestože spolu hráči spolupracují. Každý tak musí zvažovat, zda informace na jeho/její kartě je pro případ důležitá a má jí ukázat spoluhráčům, nebo zda jde o zcestné vodítko a má ho v takovém případě skrytě odhodit.

Hry z této série jsou zajímavé i tím, že místo činu se vytváří z karet „zapíchaných“ do krabičky hry, čímž se vytvoří 3D místnost. Smrt neobelstíš je pak nejnovějším přírůstkem do této série. Z logiky věci si hru zahrajete jenom jednou, protože podruhé přicházet na ten samý případ není zrovna výzva…

Unmatched: For King and Country

Unmatched: For King and Country zdroj: Albi Unmatched: For King and Country zdroj: Albi

Unmatched: For King and Country je další krabicí v této rozpínavé sérii, která obsahuje trojici hrdinů od Marvelu – Black Widow, Black Panther a Winter Soldier. Znamená to, že se do hry mohou pustit dva nebo tři hráči, kteří se zhostí jednotlivých rolí.

Hry ze série Unmatched obsahují figurky svých hrdinů, s nimiž bojujete na plánu s pomocí karet dobíraných z balíčků šitých na míru daným hrdinům. Jako vždy platí, že obsah nové krabice můžete libovolně míchat se všemi ostatními.

Únikovka – V Říši divů

Únikovka: V říši divů zdroj: Albi Únikovka: V říši divů zdroj: Albi

Únikovka je obdobně jako Detektivka série mnoha malých krabiček, kde ale místo dedukce zapojíte čistě logické myšlení. Jedna karta za druhou představuje vlastní rébus. Jakmile ho vyřešíte, můžete přejít na další kartu a takto se snažíte prokousat celým balíčkem.

Varianta V Říši divů – jak už název – se inspiruje příběhy o Alence a prapodivném světě, který je pro křivolaké hádanky jako stvořený.

Vaalbara

Vaalbara zdroj: Foto: Albi Vaalbara zdroj: Albi

A konečně Vaalbara je novou karetní hrou pro 2 až 5 hráčů, která je vhodná buď do rodin se staršími dětmi, nebo jako filler pro zkušenější hráče mezi partiemi větších her. V této hře hrajete karty členů kmene s různou silou a schopnostmi, přičemž se snažíte odhadovat a přechytračit soupeře.

Jednu partii byste měli mít odehranou do půl hodinky a vaším cílem v ní je získávat pod svou kontrolu karty území a tvořit z nich hodnotné kombinace.

Nejnovější články