Rome & Roll Dávida Turcziho pořádá s novým rozšířením gladiátorské zápasy
Novinka zdroj: PSC Games

Rome & Roll Dávida Turcziho pořádá s novým rozšířením gladiátorské zápasy

10. 3. 2023 10:27 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Rome & Roll se svou náročností v rámci žánru zakreslovacích her řadí k těm těžším kouskům, kde nalezneme tituly jako Hadriánův val, Ostrov dinosaurů: Hoď & kroť či Twilight Inscription. V této hře se hází kostkami, které se draftují a jejich informace se používají například k zakreslování budov na společný herní plán.

Za designem hry stojí Nick Shaw, který zatím není podepsaný pod mnoha tituly, ale jméno druhého designéra už je poměrně zvučné – Dávid Turczi. K jeho nejznámějším hrám se řadí například Anachrony, ale můžete ho znát i z desítek jiných her, protože tento pán se proslavil coby tvůrce sólo módů a i Roll & Rome samozřejmě můžete hrát sami.

Nicméně dnešní novinka potěší převážně již existující majitele této hry, protože studio PSC Games (Blitzkrieg! a Caesar!) konečně vydalo rozšíření hry s podtitulem Gladiators. Expanze do hry přidává novou desku s Koloseem, pátou asymetrickou třídu postavy Rudiaria (vysloužilého gladiátora, který může žádat o pomoc u svých bývalých pánů), kostky gladiátorů, nové sdílené rádce, neutrálního předáka, nové plány, karty božské přízně a bonusy císaře Nerona.

Roll & Rome Gladiators zdroj: Rene Raps

S tímto rozšířením budete budovat místa, kde mohou gladiátoři trénovat a samozřejmě i arény, v nichž se posléze utkají. Rozšíření zároveň odemyká novou cestu k vítězství ve hře Rome & Roll. Brzy byste ho měli začít vídat minimálně v zahraničních obchodech.

Nejnovější články