Loňská stolní hitovka Na křídlech se brzy objeví na počítačích a Switchi

20. 3. 2020 13:31 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Na křídlech je strategická karetní hra pro 1 až 5 hráčů, kteří lapají do svých voliér rozličné ptactvo, pro které následně shánějí potravu. Letci se jim záhy odmění snůškou vajíček, a i když je zde téma ornitologie krásně zapracované do herních mechanizmů, nějakým těm ústupkům se nevyhnulo.

Karty ptáků vynášíte do jedné ze tří řad podle jimi preferovaných biomů. Někteří ptáci mají okamžité schopnosti, jiní se aktivují v tazích soupeřů, další přijdou ke slovu pokaždé, když spustíte akci spojenou s jednou z řad, ať už jde o shánění potravy, snášení vajíček, nebo hledání nových exemplářů.

zdroj: Monster Couch

Na křídlech je z řad her, které označujeme jako engine building. Deska se vám postupně plní kartami, které vylepšují základní schopnosti, a čím déle jste ve hře, tím toho děláte víc. Síla deskovky nepramení pouze z čistoty mechanizmů, ale i jejich provázání s tématem a překrásnými ilustracemi.

V základní hře naleznete 170 různých karet zobrazující různé druhy ptáků. Všichni se v chystané digitální adaptaci rozpohybují a rozezvučí, čímž pádem se do hry dostanete ještě víc příjemné atmosféry.

zdroj: Archiv

Počítačový Wingspan bude jinak naprosto stejnou hrou jako na stole, i když zatím nebylo oznámené zdigitalizované rozšíření Perutě Evropy, které v uplynulých dnech ve fyzické podobě dorazilo do Česka a obsahuje ptactvo našeho kontinentu. Digitální Wingspan vyjde v následujících měsících na Steamu a Switchi.

Nejnovější články