Bot Factory je přístupnější verze brilantního Kanbanu od Vitala Lacerdy
Novinka zdroj: Tlama Games

Bot Factory je přístupnější verze brilantního Kanbanu od Vitala Lacerdy

20. 3. 2023 9:06 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Vital Lacerda není jen jméno, je to i pojem. Pod termínem „Lacerdovky“ se skrývá řada strategických her, které svou komplexností hravě strčí do kapsy valnou většinu titulů ze škatulky euro her. Mechanismy her Vitala Lacerdy jsou spolu úzce provázané, první vstup do hry poměrně náročný, není zde nouze o hráčské interakce a zajímavá témata.

Jednou z nejlepších her Vitala Lacerdy je Kanban EV, tedy worker placement, v němž vyrábíte elektrická vozidla. Autor by ale zjevně rád dostal své hry i mezi širší publikum, a tak se rozhodl navázat na myšlenku a mechanismy této hry novým titulem Bot Factory, který je značně jednodušší, tedy i přístupnější.

V Bot Factory nebudete vyrábět elektrická vozidla, ale roboty. Nicméně nejde o žádné terminátory, ale o zábavní produkty, protože jste zaměstnanci továrny na hračky. Se svým jediným dělníkem budete putovat od jedné sekce továrny ke druhé, abyste tak získali návrhy robota, dále potřebné součástky a konečně se pustili i do samotné montáže.

zdroj: Tlama Games

I tady platí, že se jednotlivé akce vyhodnocují v daném pořadí a budete často stát před rozhodnutím, zda danou akce uděláte jako první, ale v její slabší podobě, nebo naopak. A nechybí zde ani jeden z pověstných prvků z Kanbanu – Sandra.

Majitelka továrny na elektrická auta, která dostala jméno po autorově manželce, se rozhodla dohlížet i na výrobu hraček, a tak chodí od jednoho pracovního stanoviště ke druhému a hodnotí vaše výkony. V Kanbanu byla nemilosrdná (pokud jste z nějakého důvodu nehráli s její příjemnou variantou), peskovala hráče za kde co a od samého začátku jim brala vítězné body. Uvidíme, jaká bude na výrobce hraček.

Bot Factory si tedy bere to dobré z Kanbanu a ořezává komplexnost, aby si hru mohli zahrát i hráči, kterým se z příliš náročných a komplikovaných strategií dělají mdloby. Hru u nás vydá TLAMA games v česko-anglické verzi, tedy krabice bude původní jen s přibalenými českými pravidly, protože na komponentech žádné texty nejsou. Dostupná by měla být již v průběhu dubna a obsáhne i několik modulů včetně sólo módu.

Nejnovější články