Steamforged Games kupuje další český projekt. Po Euthii přišel na řadu Kinghill
Novinka zdroj: Violet Dragon

Steamforged Games kupuje další český projekt. Po Euthii přišel na řadu Kinghill

2. 3. 2023 10:12 | Deskovky | autor: Patrik Hajda |

Kinghill je autorská prvotina Petra Marka, kterému se v jednočlenném studiu Violet Dragon podařilo zajistit kompletní vývoj, projít úspěšnou kickstarterovou kampaní, hru vyrobit a rozeslat podporovatelům. Nicméně všeobecné zdražování zapříčinilo to, že projekt nebyl ziskový a Marek tak tak zůstal alespoň na nule.

Pak se ale objevila příležitost, kterou není tak snadné odmítnou, ale ani přijmout – prodat vlastní „děťátko“. O Kinghill projevilo zájem britské studio Steamforged Games, které můžete znát zejména díky zástupu adaptací videoher jako Dark Souls, Resident Evil, Horizon Zero Down či chystané Monster Hunter World a Elden Ring.

zdroj: vlastní video redakce

Ale možná je znáte ještě z jiného důvodu. Stejné studio totiž loni zachránilo české studio Diea Games, když od něj odkoupilo práva na deskovou hru Euthia: Torment of Resurrection. A už v té době prý probíhalo jednání o prodeji značky Kinghill. Marek se nakonec z různých důvodu rozhodl, že na nabídku přistoupí a Kinghill je už touto dobou plně v rukách Steamforged Games.

Pro budoucnost projektu to v tuto chvíli znamená zejména to, že hra bude mít svůj život nad rámec kickstarterové kampaně, tedy že se Steamforged Games postará o vydání hry v obchodech. Zároveň byl Marek studiem požádán o vytvoření rozšíření, které by umožnilo hrát Kinghill ve 3 a 4 hráčích.

Vzhledem k tomu, že Marek s touto možností počítal už v průběhu vývoje, je rozšíření počtu hráčů vlastně už v pokročilé fázi. Marek nicméně varuje, že sám nemůže nijak potvrdit, zda takové rozšíření skutečně vyjde, protože teď je vše v rukách studia.

Nicméně dle tiskové zprávy má studio se hrou Kinghill velké plány a rádo by vidělo více rozšíření. Marek dokonce má rozpracované jedno větší a Steamforged Games chce, aby se autor hry nadále podílel na jejím dalším vývoji. Nicméně vznik jakýchkoliv rozšíření je celkem logicky podmíněný tím, jak si hra povede v prodejích, zda o ní bude zájem a zda se tedy najdou i případní kupci takových rozšíření.

Markovi prodej značky umožní věnovat se vývoji jako takovému dál. Už teď prý pracuje na úplně nové hře, byť zatím neslibuje, zda ji někdy vůbec uvidíme, zda se dostane na Kickstarter a posléze i k hráčům. Pokud se o vzniku hry Kinghill chcete dozvědět víc, pusťte si jeden ze starších BoardGame Clubů, kde jsme vyzpovídali samotného autora, zatímco o hře jako takové se dočtete víc v naší recenzi.

Nakonec se hodí položit otázku, kdo bude další na řadě? Steamforged Games za poslední rok koupilo značky Euthia, Rivet Wars a Kinghill, z nichž dvě jsou české. Má se třeba takový Štěpán Štefaník se svým Rone začít „bát“?

Nejnovější články