Máte námět či připomínku? Napište nám
Známá série Munchkin pojí síly se satirickým seriálem South Park
Novinka zdroj: OP Games

Známá série Munchkin pojí síly se satirickým seriálem South Park

23. 3. 2023 12:31 | Deskovky | autor: Ondřej Partl |

Karetní hra Munchkin byla na pulty obchodů uvedená už začátkem tohoto tisíciletí. Herně se nejedná o vyloženě žádný zázrak, avšak čas u titulu odsýpá hezky, a to i kvůli parodickému duchu celého zážitku, který si dělá legraci z her na hrdiny. Jak čas ubíhal, hra se výrazným písmem zapsala do deskoherní historie, nabrala na velké popularitě a v přítomnosti je možné si zahrát hromadu jejích rozšíření a různých edic. A nyní se k nim přidává ještě jedna další, tentokrát ale velmi speciální. Bude se v ní totiž kombinovat známá hratelnost se světem satirického kresleného seriálu South Park.

V Munchkin: South Park se tak tradičně pokusíte jako první dostat na desátou úroveň, což se děje díky vykopávání dveří a postupnému sběru předmětů a zkušeností. Samozřejmě nechybí boj s různými nepřáteli a škození ostatním hráčů za doprovodu přímočarých pravidel, která není třeba sáhodlouze studovat a vysvětlovat. Jen se to tentokrát děje v kulisách fiktivního amerického městečka.

Jakožto hráči (možné je hraní ve třech až šesti) se nepřeměníte do jedné ze známých postav, ale stanete se nově přistěhovalým dítětem, obdobně jako v RPG videohrách od Ubisoftu. S ním na sebe vezmete jednu ze šesti dostupných rolí a budete získávat ikonické předměty ze seriálu. Také půjde rekrutovat různé společníky, mezi které spadá ústřední seriálová čtyřka (Eric, Kyle, Stan a Kenny) nebo třeba Randy a Timmy. S jejich pomocí se postavíte nepřátelům, jako je pan Garrison, korektní ředitel i samotný Satan.

Všeobecně se tedy jedná o vhodný dárek pro každého milovníka seriálu, se kterým může oslavit více než 25 let jeho existence. Ostatně letos v únoru došlo na vydání již 26. řady. Munchkin: South Park pořídíte za 650 korun a v balení naleznete 168 herních karet, 6 karet rolí, 6 ukazatelů postupu, jednu kostku a pravidla.

Nejnovější články